Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır
Bir boruda, lavaboda, küvette veya bulaşık makinesi gibi uygun bir cihazda güvenli bir şekilde bulunduğu sürece evlerimiz suya dayanır. Ancak su, olmaması gereken yere giderse, potansiyel olarak bir evin yapısına veya mobilyalarına zarar verirse hızla düşman haline gelebilir. Tesisat sızıntıları maalesef yeni evlerde bile oldukça yaygındır ve muhtemelen her evin en az birinden muzdarip olması muhtemeldir.Mersin su kaçağı Tespiti. Dahası, tüm sızıntılar bariz değildir; Aslında, son derece sinsi olabilirler, bu da bir sızıntıyı mümkün olan en kısa sürede yakalayıp onarmayı çok önemli hale getirir. Her ev sahibi bir su sızıntısını nasıl bulacağını bilmelidir, bu nedenle, su kaçağını açıp açmadığınızı ve yerini nasıl belirleyeceğinizi belirleme konusunda akıllıca tavsiyeler için okumaya devam edin ; Problemi çözemeyecek gibi olursanız Mersin akar su tesisatı olarak su kaçağı konusunda size profesyonel bir hizmet sunarak pşrobleminizi hızlı bir şekilde çözebiliriz.


Su Sayacını İzle
Mersin su tesisatçısı
Bir sızıntıdan şüpheleniyorsanız, evinizin su sayacını izlemek size kesin bir cevap verecektir. Sayaç genellikle dairenizin yakınında veya (sıcaklığın donma noktasının altına düşmediği bölgelerde) evin yanında veya arkasında, su besleme hattının eve girdiği yerin yakınında, rögar tipi bir kapağın altına yerleştirilir. Sayacı izlemek için şu adımları izleyin:
Eğer elinizde profesyonel su kaçağı tespit cihazları yoksa aşağıdaki talimakları okuyarak bir çözüme ulaşabilirsiniz
1. Evinizdeki tüm su musluklarını kapatın ve çamaşır makinesinin ve bulaşık makinesinin çalışmadığından emin olun.
2. Su sayacını kontrol edin ve gördüğünüz sayıları not edin. Bir saat sonra tekrar gelin ve tekrar kontrol edin. Rakamlar değiştiyse bir yerlerde kaçak vardır.
3.Su kaçağının evin içinde mi yoksa dışarıda mı olduğunu belirlemek için (yalnızca sokakta sayaç bulunan evler için), evinizin ana su borusundaki kesme vanasını kapatın. Bu, ya bir bodrum katında ya da dairenin giriş kapısının oldugu yerdedir . Su borusunun eve girdiği bir hizmet odasında bulunur.
4.Su sayacını kontrol edin, sayıları yazın ve bir saat daha bekleyin. Tekrar kontrol ettiğinizde rakamlar değişmediyse su kaçağı evinizin içinde değildir. Rakamlar değiştiyse, sızıntı eve giden gömülü su borusu hattındadır.
Evinizin İçindeki Rutubetlere ve Yosunlaşmalara Dikkat Edin
Herkes rutubetsiz bir ev ister, ancak evinizdeki bir alan sokak kaldırımları gibi yosunlaşmış ve rubet ve dökülmeler başlamış ise evinizde bir su kaçağı mevcut olabilir. Böyle bir durumda
prosfesyonel bir ekipden destek alabilirsiniz.
Bir damlama sesi. Bazı sızıntılar tamamen sessiz olsa da, örneğin su bir duvar dikmesi boyunca hareket ediyorsa, diğer sızıntılar bazen duyulabilir ve size sızıntının yeri hakkında bir ipucu verebilir.
Küf kokusu. Zamanla kalıcı bir sızıntı, küfün büyümesi için mükemmel nemli ortamı sağlar. Bazı durumlarda, duvarın dışında siyah lekeler fark edebilirsiniz, ancak genellikle duvarın içinde göremeyeceğiniz bir yerde küf oluşur,

One thought on “Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır”

  1. Su kaçağı tespiti, evlerimizdeki tesisat sisteminde oluşabilecek ciddi bir problem olabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok, çünkü Mersin’deki bu mahalledeki su tesisatçısı olarak sizlere yardımcı olabilirim.

    Su kaçağı tespiti için ilk önce evinizin su kaynağını kapatarak işe başlarız. Daha sonra, özel cihazlar kullanarak tesisat sisteminizdeki su kaçağının yerini tespit ederiz. Bu sayede, evinizin duvarları veya zeminleri kırılmadan ve zarar görmeden su kaçağının tamirini gerçekleştirebiliriz.

    Benimle çalışan müşterilerimizin çoğu, su kaçağı tespiti ve tamiri hizmetimizden çok memnun kalmışlardır. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyor ve sorunlarınızı mümkün olan en kısa sürede çözüyoruz.

    Eğer siz de evinizde bir su kaçağı tespiti sorunu yaşıyorsanız, bana güvenle başvurabilirsiniz. Profesyonel ve hızlı hizmetimizle, su kaçağı sorununuzu kısa sürede çözüme kavuşturacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir